#polacy

YouTube: Andromeda i Nowa Ziemia https://www.youtube.com/channel/UCY3JtILUa4XGzhQ0KEbRETg/videos
Sesja dotycząca Polski. To spojrzenie na Polskę w zupełnie inny, nowy sposób. Jest to sposób patrzenia na kraj jak na Istotę. Na wyższych planach rzeczywistości kraje są postrzegane jako istoty, mają swoje cechy, swoją charakterystykę, również swoją drogę. Można w ten sposób patrzeć na wszystko, również na planetę Ziemię. Celem sesji jest uzyskanie odpowiedzi, inspiracji i możliwość, nowego, świeżego spojrzenia na pewne sprawy.
Tematy w sesji:
- Informacje o stanie obecnym: Jako naród mamy w sobie Godność, Odwagę i Szlachetność. Gdyby była potrzeba potrafimy zawalczyć o nasze sprawy. Jesteśmy narodem, który wielokrotnie budził w sobie ducha męstwa, waleczności, szlachetności.
- Informacje i wskazówki dotyczące kierunku obranej przyszłości: Bardzo ważny, w zmianach, które będą następować, jest udział kobiet i ich wpływ na życie tego kraju. Zgoda wypływa od ludzi. Zgoda nie może być czymś narzuconym. Budzi się duch narodu w ludziach. Ludzie będą coraz mocniej odczuwać swoją przynależność, swoje poczucie wspólnoty, będą czuli się naturalnie prowadzeni do dbania o siebie nawzajem. Dbania, którego bazą jest wzajemny szacunek. Będą czuli się prowadzeni, by wzajemnie się o siebie troszczyć. Ludzie zaczną rozpoznawać w sobie prawdę, odnajdą swoje talenty, rozpoznają swoje możliwości. Obudzeni ludzie odkryją w sobie godność, świadomość swojej wartości, wewnętrznej mocy i możliwości. To przyszłość, którą Polska dla siebie wybrała, przyszłość, w którą ona wierzy dla siebie i dla nas. Ta przyszłość jest w naszych, ludzi rękach. To my ją zbudujemy.
- Kiedy to będzie? Odpowiedz: To jest proces, w dużej mierze zależy od nas, ludzi, od tego byśmy uwalniali się od przeszkód, osądu, oporu i odkrywali swoją wewnętrzną prawdę i mądrość i żyli zgodnie z nią. Dzielili się tym, co wiemy, byśmy wspierali siebie nawzajem. Byśmy skupiali się na tym co nas łączy. To wszystko będzie się rozwijało od dołu, od pojedynczych ludzi na solidnych fundamentach, które sami stworzymy. Każdy z nas jest częścią tej budzącej się społeczności, tego kraju. Każdy z nas jest równie ważny, równie istotny i niezastąpiony.

3 months, 1 week ago

Film jest fragmentem wyciętym z kontekstu & reuploadem.
Wejdź na radio: https://www.kcht.eu/radio-kcht/ - zarejestruj się, wesprzyj p. Piotra płatną subskrypcją i tam na czacie napisz bezpośrednio.
fragment poniedziałkowej audycji 2020-05-04 - Piotr Wroński

11 months, 4 weeks ago

reupload
IPNtv Relacje o pomocy udzielanej Żydom przez Polaków w latach 1939–1945

1 year ago

Reupload
LESZEK ŻEBROWSKI - POGROM WIELKANOCNY 1940 r. w WARSZAWIE

1 year, 1 month ago

#GermanDeathCamps - ZAŁOGA SS KL AUSCHWITZ - W ramach przypomnienia czyje to były obozy - reupload

1 year, 2 months ago

ARMIA CZERWONA MORDOWAŁA WIĘŹNIÓW AUSCHWITZ Tak się stało w Przyszowicach (..) i na Rakowieckiej

1 year, 3 months ago

Alzatczyk z EP ma większy szacunek i świadomość siły ducha polskiego narodu i jego patriotyzmu niż elektorat PO i lewicy razem wzięci.

Wiecie dlaczego?
Nigdy nie oglądał TVN, nie czytał GW, niemieckiego Newsweeka i Onetu.

==> Jest wolnym człowiekiem. <==

1 year, 3 months ago

Pośrednikami w handlu niewolniczym byli m.in. żydowscy kupcy. Od jednego z nich, Ibrahima ibn Jakuba, pochodzą najwcześniejsze wzmianki o państwie Mieszka I. Ibrahim usłyszał o księstwie gnieźnieńskim, przebywając w Pradze. "Do niej przybywają z miasta Kraków, Ruś i Słowianie z towarami (...), a sprowadzają ze sobą niewolników, cynę i różne skóry" - notował kupiec.

Wielkim organizatorem handlu żywym towarem był teść Mieszka I, książę czeski Bolesław I Srogi. Niewykluczone, że tzw. "chrzest Polski" w 966 r. i małżeństwo Mieszka z Dobrawą były efektem układu Piasta z Przemyślidą w sprawie handlu niewolnikami, dostarczanymi masowo znad Wisły do czeskiej stolicy.

Nieco później praski biskup Wojciech krytykował co prawda branie w niewolę chrześcijan, ale ówcześni władcy pa

Mało kto wie o ogromnych zbrodniach Turków, Arabów czy Azjatów wobec setek tysięcy niewinnych Słowian. Handel niewolnikami zdominowany głownie przez Żydów, porywanie małych dzieci do haremów, niewolnicza praca do śmierci - do dziś kraje tego regionu nie otrzymały żadnych reparacji ani przeprosin...

Przypuszcza się, że w okresie od roku 1530 do 1780 około miliona, a może nawet miliona dwustu pięćdziesięciu tysięcy Europejczyków było niewolnikami w Afryce Północnej, głównie w Algierze, Tunisie, i Trypolisie, nie licząc brańców dostarczanych tysiącami z ziem ruskich i polskich do Stambułu czy Adrianopola.

Handel i posiadanie niewolników przeważnie kojarzy się z europejską cywilizacją i bogatymi białymi panami. Tak było, ale niewolnictwo nie było rozpowszechnione tylko na Starym Kontynencie. Z tego ,,wynalazku” korzystali także Arabowie.

Szacuje się, że od 10 do 20 milionów afrykańskich niewolników należało do arabskich właścicieli. Nie tylko musieli ciężko pracować w trudnych warunkach, ale byli też poddawani eksperymentom i wykorzystywani do innych rzeczy.

To pierwsze dotyczyło głównie chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Szacuje się, że 6 na 10 z nich było poddawanych zabiegowi usunięcia narządów rozrodczych, poprzez amputację jąder i penisa. Wszystko po to, by się nie mogli rozmnażać.

Do seksualnych celów wykorzystywane były za to niewolnice. Muzułmańscy właściciele mogli z nimi robić, co chcieli. Wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem.

Ważną kwestią jest to, że islam zabrania zniewolenia muzułmanina. Innych przeszkód nie ma. Niewolnictwo u muzułmanów nie dotyka tylko mieszkańców Afryki. Był czas, gdy najwięcej w krajach arabskich było niewolników z Europy.

Co ciekawe niewolnictwo w niektórych krajach arabskich zniesiono dopiero w 1969 roku. Jest też jednak przypadek Mauretanii, gdzie zostało ono zakazane w 1981 r. W rzeczywistości jednak żadne przepisy karne nie egzekwują zakazu.

Cennik niewolników słowiańskich z XI wieku:
Pozycja Cena (srebro)
silny mężczyzna 300 gr
koń 300 gr
dziewczyna 200 gr
wół 120 gr
świnia 30 gr srebra

Podaż poszukiwanego towaru zapewniały zbójeckie słowiańskie państewka, które regularnie toczyły wojny, organizując łowy na ludzi. Jednym z takich państewek była rodząca się piastowska Polska. W pierwszych dekadach X wieku uległy kompletnej destrukcji małe gródki wielkopolskie: w Samarzewie, Spławiu, Bruszczewie. Dzieła zniszczenia dokonywali Piastowie, których ośrodek znajdował się wówczas prawdopodobnie w Gieczu.

"Lestek, syn Siemowita, zmuszał kolejne osady i plemiona, aby płaciły mu dań i były posłuszne. Gdy odmawiały, nawiedzał je ogniem i mieczem, palił grody, a ich mieszkańców brał w niewolę i sprzedawał żydowskim kupcom, płacącym srebrnymi dirhemami" - pisze Michael Morys-Twarowski w nowej książce "Narodziny potęgi. Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego".

Zdaniem archeologów w ciągu X stulecia dokonała się w Wielkopolsce istna rewolucja demograficzna. Wiele terenów zostało zupełnie ogołoconych z ludności, z kolei zaś wokół piastowskiego Gniezna osadnictwo skoncentrowało się na niespotykaną dotąd skalę. Po opanowaniu całej Wielkopolski zwycięzcy mogli kontynuować swój proceder, najeżdżając kolejne krainy - Mazowsze czy ziemię sieradzko-łęczycką. Zapewne nieprzypadkowo właśnie na lata 950-960 datuje się najwięcej skarbów dirhemowych w piastowskiej kolebce.

Według historyka, prof. Jarosława Wenty z toruńskiego uniwersytetu Kopernika, eksport ludzi z terenów obecnej Polski odbywał się "na skalę hurtową" i odegrał poważną rolę w powstaniu państwa piastowskiego. Brakuje nam co prawda pisanych świadectw z tego wczesnego okresu, ale liczne zapiski z późniejszych czasów stanowią bardzo mocne poszlaki.

Jak donosi w swej kronice Gall Anonim, podczas rajdu na Prusy w 1111 roku Bolesław Krzywousty "zgromadził niezmierne łupy, biorąc do niewoli mężów i kobiety, chłopców i dziewczęta, niewolników i niewolnice niezliczone, paląc budynki i mnogie wsie". W tym okresie brańców nie sprzedawano już jednak Arabom. Spędzano ich natomiast na ziemie polskie i osadzano na roli jako pozbawionych wolności książęcych wieśniaków.

1 year, 3 months ago