ZakazanaWiedza.TV

W paragwajskiej dżungli Tim i Gerrard odkrywają tajemniczy obóz nazistów. Mike i Lenny badają hitlerowskie więzienie w Chile. Anonimowe źródło doprowadza ich do testamentu Hitlera.

Tim i Mike podążają tropem Anioła Śmierci. Badają ważne miejsce w Urugwaju, gdzie udzielano pomocy nazistom. Następnie poszukiwacze przeglądają niedawno odtajnione chilijskie akta dotyczące planu ataku na Stany Zjednoczone.

W urugwajskiej lagunie Tim i Mike trafiają na trop wodnopłatu, którym naziści podróżowali po całym kontynencie. Z kolei w Buenos Aires Tim i Gerrard przekonują informatora, by udostępnił im wybuchowe materiały na temat sieci zwanej Die Spinne.

Mike i James odwiedzają położony w odludnej okolicy alpejski hotel, w którym może się znajdować skrytka nazistów. W Rzymie Lenny i Gerrard dokonują szokującego odkrycia związanego z najpotężniejszymi ludźmi na świecie.

Tim odnajduje pamiątki po nazistach na dnie fiordu w Norwegii. Przedmioty mogą rzucić zupełnie nowe światło na badaną sprawę. Przemytnik prowadzi Mike'a i Jamesa do nazistowskiego zamku położonego na włoskiej granicy.

W trzeciej odsłonie programu Bob Baer, były pracownik CIA, i jego zespół podejdą do sprawy rzekomej ucieczki przywódcy III Rzeszy w zupełnie inny sposób. Połączą siły z nowym ekspertem, który pomoże im tropić Hitlera zupełnie jakby był on groźnym terrorystą.

Lenny i Gerrard dokonują zaskakującego odkrycia w hangarze lotniczym znajdującym się w północnych Niemczech. Z kolei Mike i James przeszukują austriackie jezioro. Ich celem jest skrytka z nazistowskimi dokumentami.

Bob Baer angażuje do swojego projektu Nadę Bakos, która jest specjalistką od tropienia terrorystów. Zespół natrafia na dwie zaplanowane drogi ewakuacji Hitlera z Niemiec - na północ i południe.

Odcinek specjalny to podsumowanie dotychczasowych sezonów i w skrócie, czego można się spodziewać w sezonie trzecim.

Podążając tropami z setek odtajnionych międzynarodowych akt, Bob i John przebyli długą drogę z Berlina do Chile, gdzie badają sprawę sekretnej niemieckiej społeczności jakoby powiązanej z hitlerowcami.

Po obaleniu Perona Hitler i Bormann być może zostali zmuszeni do ucieczki z Argentyny. Podążając tropami z odtajnionych akt, Bob i John wysyłają zespoły do Chile i Paragwaju, by tam szukać hipotetycznych miejsc pobytu Hitlera.

Bob i John postanawiają sprawdzić poligon zlokalizowany w Niemczech. Podobno testowano tam tajną broń. Następnie odwiedzają bezludną wyspę w Argentynie, gdzie po wojnie naziści rzekomo mieli zajmować się badaniami jądrowymi.

Bob i John kontynuują śledztwo na terenie Hiszpanii, Maroka i Argentyny. Gruntownie analizują możliwe drogi ucieczki Hitlera. Twórcy serii ujawniają ponadto plany stworzenia nazistowskiej Czwartej Rzeszy.

Zespoły podążające tropem zbiegłych nazistów odnajdują rozległe systemy górskich tuneli znajdujące się w południowej Hiszpanii i północnej Argentynie.

Bob i John jadą do północnej Hiszpanii, gdzie według odtajnionych dokumentów Hitler mógł się przenieść z Danii. Znajdują tam kilku naocznych świadków, satelitę Trzeciej Rzeszy oraz coś, co mogło być hitlerowskim centrum komunikacji.

Zespół bada prowizoryczne pasy startowe. Dochodzi do wniosku, że Hitler musiałby się zatrzymać w drodze do Hiszpanii. W argentyńskiej dżungli Tim i Alasdair odkrywają rzekome ślady aktywności wojskowej nazistów.

Bob Baer i John Cencich powracają z nowymi ekspertami i gadżetami, by wnikliwie zbadać hipotezę o ewentualnej ucieczce Hitlera. W Berlinie Lenny De Paul i Sascha Keil odkrywają nieznane piąte wyjście z bunkra Führera.

Kolumbia
W ostatnim odcinku śledczy badają dwa podmokłe obszary w centrum Bogoty, gdzie według odtajnionych akt FBI zatopiono samolot, który przewiózł Hitlera w ten rejon. Korzystając z historycznych map i najnowocześniejszych zdobyczy techniki, zespół potwierdza informacje FBI i znajduje dowody na to, że głęboko w mule istotnie spoczywa pasujący do opisu podejrzany obiekt, który może być samolotem.

Bariloche, Argentyna
Sprawdzając tropy z odtajnionych akt FBI, łączące miejsce rozładunku U-Boota Hitlera z ogromną niemiecką posiadłością w południowych Andach, śledczy docierają do miejscowości Bariloche i rezydencji Inalco, w której mógł się zatrzymać Hitler. Za pomocą m.in. latających dronów zespół wykonuje zdjęcia tajemniczej posiadłości i znajduje szyb, który mógłby prowadzić do bunkra.

Hotel Eden
Korzystając z sieci i analiz finansowych, zespół dociera do hotelu Eden, należącego do dwóch znanych sympatyków nazizmu, oraz do naocznego świadka, który twierdzi, że widział tam Hitlera kilka miesięcy po jego śmierci. Śledczy znajdują dowody na istnienie pod hotelem rozbudowanego systemu podziemi, po czym skupiają się na wyjątkowo bogatym właścicielu fabryki zbrojeniowej w Argentynie, który miał powiązania z nazistami i mógł zapewnić fundusze na zorganizowanie ucieczki Führera.

Wyspy Kanaryjskie
Na podstawie akt FBI analizujących stan zdrowia Hitlera śledczy ustalają, że Führer nie mógł odbyć długiej podróży z Hiszpanii do Ameryki Południowej za jednym zamachem. Za najbardziej logiczne miejsce postoju po drodze uznają Wyspy Kanaryjskie. Lenny De Paul i Gerrard Williams odkrywają dokumenty potwierdzające obecność nazistów na wyspie, a także olbrzymią podziemną bazę hitlerowskich okrętów nawodnych i podwodnych, dotąd nieznaną opinii publicznej. Śledczy dochodzą do wniosku, że podróżując U-Bootem Hitler mógł szukać odpoczynku i schronienia na wyspie.

Hiszpania
Lenny De Paul i Gerrard Williams ustalają, że zbiegli naziści przebywali w klasztorze Samos, znajdują także świadka, który utrzymuje, że widział tam Hitlera. Śledczy skupiają się na wątku domniemanego lądowiska dla samolotu, niemieckiej wieży radiolokacyjnej i pobliskiego pasa startowego. Po wnikliwych badaniach znajdują pozostałości urządzeń nawigacyjnych i dochodzą do wniosku, że Hitler mógł wylądować w tym miejscu, a następnie przez Hiszpanię uciec do Ameryki Południowej.

Poszukiwanie U-Boota, Argentyna
Nurkowie schodzą do wykrytych wcześniej metalowych obiektów na dnie morza w nadziei na napisanie nowego rozdziału w historii. Niestety okazuje się, że są to tylko zatopione stare konstrukcje budowlane. Zbliżająca się zima i fatalna pogoda zmuszają ekipę do przerwania poszukiwań. Wszyscy obiecują sobie, że powrócą w to miejsce za kilka miesięcy, wierzą bowiem, iż może tu coś być.

Hiszpania
Zespół bada letni pałac generała Franco jako możliwe lądowisko dla samolotu Hitlera i odkrywa gigantyczną swastykę ukrytą na pobliskim cmentarzu. Podążając za nazistowskim złotem, eksperci docierają do miasta Vigo i tajnej przystani U-Bootów, z której Hitler mógł odpłynąć z Hiszpanii.

Poszukiwanie U-Boota, Argentyna
Ponieważ wszystkie dowody wskazują na okręt podwodny zatopiony w okolicach Caleta de Loros, zespół za pomocą ultranowoczesnego sonaru i podwodnego wykrywacza metalu próbuje zlokalizować wrak jednostki, która mogła przewieźć Hitlera do Ameryki Południowej. Po kilku dniach poszukiwań w końcu udaje się odnaleźć duży, sztuczny, metalowy obiekt leżący na dnie morza w rejonie zgodnym z aktami FBI i zeznaniami naocznego świadka.

Ustaliwszy, że Hitler mógł upozorował własną śmierć, Lenny odkrywa informacje o masowej ucieczce nazistów z lotniska Tempelhof w dzień po ostatnim pojawieniu się Hitlera w miejscu publicznym. W jednym z samolotów umieszczono osobisty bagaż Führera. Następnie zespół znajduje podziemne tunele łączące bunkier pod kancelarią III Rzeszy z lotniskiem Tempelhof, z którego Hitler mógł opuścić Berlin na pokładzie samolotu.

Misiones, Argentyna
Według odtajnionych akt FBI dalszy trop wiedzie z Charaty do dżungli w prowincji Misiones. Tim penetruje odkryte niedawno samowystarczalne nazistowskie gospodarstwo na granicy Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Na miejscu zastaje nazistowskie akcesoria, takie jak monety z lat 40. czy zdjęcia Hitlera. W urządzonych z przepychem pomieszczeniach mieszkalnych znajduje też lekarstwa na żołądek identyczne jak te, które brał Hitler. Posiadłość ma także własne źródło zasilania.

Berlin
Lenny De Paul dociera do archiwum zeznań naocznych świadków z kręgu najbliższych współpracowników Hitlera i dochodzi do wniosku, że wbrew powszechnemu przekonaniu nikt nie widział na własne oczy samobójstwa Hitlera ani nie dokonał pozytywnej identyfikacji jego zwłok w bunkrze. Okazuje się też, że ślady DNA dostarczone przez Rosjan jako dowód śmierci Führera są wątpliwe, ponieważ należą do kobiety i odpowiadają opisowi Evy Braun. Lenny próbuje pobrać materiał DNA od jej krewnych, a następnie bada system podziemnych tuneli.

Charata, Argentyna
By sprawdzić rzetelność dokumentów zebranych przez FBI, zespół rozpoczyna dochodzenie w małej rolniczej miejscowości Charata w Argentynie. Podążając tropami z odtajnionych akt, trafia do szkoły, która kiedyś należała do Hitlerjugend, a także na ślad wysokiego rangą nazisty Carlosa Bucka, który mieszkał w tej okolicy. Później śledczy znajdują ufortyfikowany magazyn, pasujący do opisu wojskowego bunkra, w którym zdaniem FBI mógł się ukrywać Hitler, oraz zagadkową anomalię na terenie posiadłości Carlosa Bucka.

SHOW MORE

Created 11 months, 1 week ago.

25 videos

CategoryEducation